Erol ÖZTÜRKOĞLU

Başkan / Fiba Emeklilik Genel Müdürü

Eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tamamlayan Öztürkoğlu, mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Sigortacılık, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Aktüerya üzerine yüksek lisans yaptı. Sigortacılık sektöründeki kariyerine 1996 yılında başlayan Öztürkoğlu, Garanti Sigorta A.Ş. ile Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de çeşitli görevlerde bulundu. Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Teknik ve Aktüerya Birim Müdürlüğü görevinin ardından 26 Kasım 2012 itibarıyla Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Teknik, Operasyon ve Bilgi İşlem Sorumluluğunun yanı sıra Şirketin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 01.02.2017 tarihinden bu yana Fibaemeklilik Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Öztürkoğlu, aynı zamanda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Yönetim Komitesinde görev almaktadır.

Mete GÜLER

Üye / Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı


Lisans eğitimini 2001 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı. 2016 yılında Illinois Üniversitesi Ekonomi Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2003-2006 yılları arasında Maliye Bakanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak çalıştı. 2006 yılında Sigorta Denetleme Kurulunda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı ve 2009 yılında Sigorta Denetleme Uzmanlığına atandı. 2017 – 2018 yılları arasında Sigorta Denetleme Kurulunda İstanbul Grup Başkanlığı, 2018 yılı Şubat ayından itibaren Sigorta Denetleme Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yaptı. 2018 yılı Mayıs ayından itibaren vekaleten Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı. Haziran 2018 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Yönetim Komitesi üyesidir. Aynı zamanda Eylül 2019 tarihi itibarı ile DASK Yönetim Kurulu Başkanlığına atanmıştır. 1 Ekim 2020 tarihinden bu yana Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Uluç İÇÖZ

Üye / Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı

1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan İÇÖZ, 1997 yılında Hazine Müsteşarlığı'nda Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2001-2003 yılları arasında ABD'de Georgia State Üniversitesi Risk Yönetimi ve Sigortacılık Bölümünde Yüksek Lisans Derecesini 2003 yılında Yılın Öğrencisi seçilerek tamamlayan İÇÖZ, 2007-2017 yılları arasında OECD Sigortacılık ve Özel Emeklilik Komitesi İcra Kurulu Üyeliğinde bulunmuş, 2010-2017 yılları arasında IOPS (International Organisation for Pension Supervisors) Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye'yi temsil etmiştir. Sigortacılık ve özel emeklilik alanında Ulusal ve Uluslararası İstatistik Kongrelerinde sunulan çeşitli makaleleri ve yurt dışında yayımlanan yayınlarda bölüm bazında katkıları bulunmaktadır. 01.10.2020 tarihinden bu yana Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Özgür B. KOÇ

Üye / Neova Sigorta Genel Müdürü


1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olduktan sonra 11 yıl hayat dışı sigorta sektöründe teknik ve reasürans yöneticiliği, 2 yılda uluslararası reasürans brokerliği yapmıştır.
1 Ocak 2009 tarihinden beri Neova Sigorta’nın Genel Müdürlüğünü yürüten Koç ayrıca 2014 yılında kurulan Katılım Sigortacılığı Derneği’nde dernek başkanı olarak görev yapmaktadır.
Bununla birlikte faizsiz finans sisteminin daha hızlı ve sağlıklı geliştirilmesi ile ülkemizin uluslararası finans merkezi vizyonuna katkı sağlaması amacıyla Başbakanlık genelgesiyle 2015 yılında kurulan Faizsiz Finans Koordinasyon Kurulu’nda Katılım Sigortacılığı Derneği Başkanı sıfatıyla üye olarak bulunmaktadır.
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Yönetim Komitesi'nde görev almakta olup, aynı zamanda Türkiye Sigorta Birliği Hayat Dışı Yönetim Komitesi üyesidir.