Erol ÖZTÜRKOĞLU

Başkan / HDI Fiba Emeklilik Genel Müdürü

Eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde tamamlayan Öztürkoğlu, mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde Sigortacılık, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Aktüerya üzerine yüksek lisans yaptı.
Sigortacılık sektöründeki kariyerine 1996 yılında başlayan Öztürkoğlu, Garanti Sigorta A.Ş. ile Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de çeşitli görevlerde bulundu. Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Teknik ve Aktüerya Birim Müdürlüğü görevinin ardından 26 Kasım 2012 itibarıyla Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Teknik, Operasyon ve Bilgi İşlem Sorumluluğunun yanı sıra Şirketin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı.
01.02.2017 tarihi itibari ile Fibaemeklilik Genel Müdürü görevine getirildi. 2023 Ocak itibarıyla HDI Fiba Emeklilik Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Yönetim Komitesinde görev almaktadır.

Uğur GÜLEN

Üye / Aksigorta Genel Müdürü

Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Gülen 1991’de aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1991 yılında çalışma hayatına başlayan Gülen; Interbank, Denizbank, Ak Internet ve MNG Bank’ta çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2004-2009 yılları arasında Ak Emeklilik ile AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Mayıs 2009’dan itibaren Aksigorta Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Murat KUTLAR

Üye / Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümündeki lisans eğitimini 1997 yılında tamamlayan Murat KUTLAR, 1998 yılında Vakıfbank’ın Finansal Kiralama Şirketi’nde Analist olarak başladığı iş hayatında, Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik şirketlerinde iç denetim, iç kontrol, risk yönetimi, fon denetçiliği ve Masak Uyum programlarının kurulması ve yönetilmesi gibi çeşitli yönetim pozisyonlarında görev almıştır. Ayrıca, Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik şirketlerinde Genel Müdür Yardımcısı olarak teknik işlemlerden sorumlu olmuştur. 2020 yılından bu yana SEDDK bünyesinde Hayat ve Özel Emeklilik Denetim Daire Başkanı olarak görev yapan KUTLAR, Kasım 2023 itibarıyla Başkan Yardımcısı unvanıyla görevine devam etmektedir. Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı'nın (TSEV) Temel Sigortacılık Eğitim Programı'nı 2002 yılında tamamlamış olup adı geçen kurum nezdinde eğitimler vermektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı ve Uluslararası İç Kontrol Uzmanı (CICS) Sertifikası'na sahip olup, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Sigortacılık ve Risk Yönetimi alanında yüksek lisansını bitirmiştir. Aynı üniversitede finansal ekonomi alanında doktora programında tez aşamasındadır. Aralık 2023 tarihi itibari ile Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Yönetim Komitesi Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Hande HATUNOĞLU KURTULAN

Üye / Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Yardımcısı

2002 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olan Hande HATUNOĞLU KURTULAN, 2006 yılında Ankara Üniversitesi İstatistik bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Aralık 2009’da (mülga) T.C. Hazine Müsteşarlığı (güncel adı ile T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı) Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığı’nda Sigorta Denetleme Aktüer Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2012 yılında, ODTÜ İktisat bölümünde yüksek lisans eğitimini “BDDK Yeniden Yapılandırma Programı Sonrasında Türk Bankacılık Sektöründe Etkinlik Çalışması” konulu yüksek lisans tezini sunarak tamamlamıştır. 2015-2017 yılları arasında New York, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Columbia Üniversitesi’nde Aktüeryal Bilimler yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (SEDDK) kurulması ile birlikte 2020 yılından itibaren Hayat ve Özel Emeklilik Gözetim ve Uygulama Dairesinde Daire Başkanı olarak görev yapan Sayın Hande HATUNOĞLU KURTULAN, 22.11.2023 tarihinden itibaren SEDDK Başkan Yardımcısı olarak görev yürütmektedir. Aktüerler Sicili’ne 162 sicil numarası ile kayıtlı bulunmakta, Aralık 2023 tarihi itibarıyla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi Yönetim Komitesi Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Serkan AVCI

Üye / Merkez Müdürü


1998 yılında Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Serkan AVCI, iş hayatına Ege Seramik şirketinde başlamıştır. 2001 yılında Yapı Kredi Bankası Teknoloji Bölümünde çalışarak bankanın şube dönüşüm projesinde yer almış, 2005 yılında Aksigorta ile sigortacılık sektörüne geçiş yapmıştır. Aksigorta Bilgi Teknolojileri ekibinde önce Özel Projelerden Sorumlu Yönetici olarak görev yapmış, şirketin teknolojik dönüşüm projelerinde farklı görevlerde bulunduktan sonra Bilgi Teknolojileri Grup Müdürlüğü’ne atanmıştır.

2010 yılında Ergo Bilişim şirketinde Sistem, Altyapı ve Uygulamalardan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüş, ardından Aviva Sigorta’da CIO görevi ile şirketin teknolojik dönüşümüne liderlik etmiştir. 2015 yılında Groupama Sigorta ve Hayat Emeklilik şirketinde CIO ve E-PMO rollerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda altyapı ve stratejik dijital dönüşüm projelerini yürütmüştür.

Son olarak 2019 yılında Gulf Sigorta’ta Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak şirketin teknoloji yenileme ve mobil uygulama projelerini yöneten Serkan Avcı, 5 Eylül 2022 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne Merkez Müdürü olarak atanmış olup, halen bu görevini sürdürmektedir.