Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Murat Hakseven

Murat HAKSEVEN
Merkez Müdürü / İcra Kurulu Başkanı

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü’nde Yüksek Lisans yaptı. Meslek hayatına bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri alanında başladı. Kamu ve özel sektör kurumlarında Network Uzmanı, Sistem Analisti, VeriTabanı Yöneticisi, Yazılım Uzmanı, Proje Yöneticisi, Bilgi Teknolojileri Bölüm Yöneticiliği, Yazılım ve İş Geliştirme Direktörü pozisyonlarında görev aldı. Üst düzey yöneticilik görevlerinin yanı sıra, Yazılım Güvenilirlik Modelleri ve Yazılım Geliştime Metodolojileri konularında akademik çalışmalarda da bulundu.

Bileşim A.Ş’de Operasyonlar Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Temmuz 2009 tarihinde göreve başladı. Hakseven son olarak, Bileşim A.Ş’de Bilgi Teknolojileri Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevindeydi. Temmuz 2017 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde, Merkez Müdürü olarak görevine başlamıştır.


Yunus Nadi ERDEMİR - Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü

Yunus Nadi ERDEMİR
Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Yunus Nadi Erdemir, Bankacılık (Garanti Teknoloji, Eurobank Tekfen, Ziraat Bankası, Denizbank) ve Sigortacılık (Aegon Hayat Emeklilik) sektörlerinde profesyonel danışmanlık, orta ve üst düzey yöneticilik tecrübesine sahiptir. Denizbank, Osmanlı Bankası ve Ziraat Bankası'nın Yeni Bankacılık Paketlerinin yazılımında Temel Bankacılık ve Yatırım Ürünleri'nden sorumlu yönetici olarak görev almıştır.

Azerbaycan Merkez Bankası Portal ve Veri Ambarı (Data Warehouse) / Analitik Çözümler (Business Intelligence) Projesi, Aegon Hayat Emeklilik, Gürcistan Maliye Bakanlığı, VTB Bank ve Nikoil Bank (Rus Bankaları), Gürcistan Aldagı BCI Sigorta, Azerbaycan ASB Bank, Azerbaycan ATABank, Azerbaycan Yapı Kredi Bankası Veri Ambarı / İş Zekası ve Analitik CRM gibi çok önemli uluslararası projeleri başarıyla gerçekleştirerek uygulamaya almıştır.

Aegon Hayat Emeklilik Data Warehouse ve Business Intelligence projesi, Oracle Innovation Awards in the World (2012) ödülüne aday gösterilmiştir.​

Azerbaycan Merkez Bankası Data Warehouse ve Business Intelligence projesi, Oracle Innovation Awards in the World (2012) ödülüne aday gösterilmiştir.​

Digital Teknolojiler, Mobil Teknolojiler, Data Warehouse, Business Intelligence ve Analitik Teknolojiler konularında birçok organizasyonda seminerler vermiştir.

Yunus Nadi Erdemir, Anadolu Üniversitesi'nden Matematik ve İstatistik alanlarında lisans derecesine ve Beykent Üniversitesi'nden Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans derecesine sahiptir. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden Veri Madenciliği üzerine Doktora dersleri almıştır.​

Yunus Nadi ERDEMİR - Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Direktörü

Alp ERTUNGA
Bilgi Teknolojileri Servis Yönetimi Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra 2004 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İşletme dalında yüksek lisans derecesini yaptı.

İş Hayatına 2001 yılında daha sonradan Fortis Bank tarafından satın alınacak olan Türk Dış Ticaret Bankası'nda başladı ve Yazılım Geliştirme Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Anadolubank'ta Proje Lideri olarak Temel Bankacılık Yazılım Geliştirme ekibinde yer aldı. Bankpozitif'te Uygulama Yöneticisi, BNP Paribas Cardif'te Proje Yönetim Ofisi Müdürü görevlerini gerçekleştirdikten sonra EY (eski adı ile Ernst & Young) firmasında Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı ekibine Müdür olarak katıldı. Aralık 2016 itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesine Bilgi Teknolojileri Servis Yönetimi Direktörü olarak katılmış olup görevini sürdürmektedir.​

Salih TAŞYON - Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu / Büro Müdürü İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Salih TAŞYON
Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kimya Lisansını tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü'nde, İşletme ihtisası yaptı. Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı'nda Kaza ve Oto Sigortaları bölümünü bitirdi. Sabancı Holding Yönetici aday programı çerçevesinde birçok kişisel gelişim eğitimi aldı.

İş hayatına Pepsi'de kalite kontrol mühendisi olarak başladı. Müşteri temsilcisi olarak başladığı Aksigorta'da Acenteler Pazarlama, İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü ve Hasar Müdürlükleri'nde 9 yılı yönetici olarak toplam 15 yıl çalıştı. 2013 yılında Zurich Sigorta'ya Oto Hasar Müdürü olarak katıldı. 2015 yılı Mayıs ayında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde kurulan SİSEB'e (Sigorta Sahteciliklerini Engelleme Bürosu) Büro Yöneticisi olarak atandı ve halen bu görevi sürdürmektedir.​

Ceyhun ULU

Ceyhun ULU
Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü / İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Ortadoğu Üniversitesinde Bilgi Teknolojileri üzerine Yüksek lisansını tamamladı.

İş hayatına Şeker Sigorta Bilgi İşlem Departmanında Yazılım Uzmanı olarak başladı, takiben sırasıyla Akdeniz Sigorta’da Yazılım Uzmanı, Bentaş Yazılım’da Yazılım Uzmanı, Liberty Sigorta’da  Proje Lideri ve Müdür Yardımcısı, SBN Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Müdürü, Ankara Sigorta’da Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü ve Hayat ve Emeklilik’te Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü görevlerini üstlendi. Bu süre zarfında Elementer Sigortacılık, Hayat Sigortacılığı ve Bireysel Emeklik sektörlerinde değişik büyüklükteki çok sayıda projenin başarı ile hayata geçirilmesinde aktif rol aldı.

Ağustos 2017’den itibaren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi bünyesinde Sigortacılık Çözüm Geliştirme Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Rıdvan KILAVUZ - Finans ve Satınalma Müdürü

Rıdvan KILAVUZ
Finans ve Satınalma Müdürü / İcra Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini, Muhasebe Denetimi bölümünde lisans üstü eğitimini tamamladı. SMMM ünvanı, SPK Bağımsız Denetim lisansı, Risk Yönetimi Güvence sertifikası ve KGK Bağımsız Denetçi yetkisine sahip olup, Ernst&Young ve Türk Telekom Grubu'nda finansal ve operasyonel denetim faaliyetlerinde görev aldı. Mayıs 2013’den itibaren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nde Mali İşler ve Finans Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Rıdvan KILAVUZ - Finans ve Satınalma Müdürü

Suat TAŞTEKİN
İnsan Kaynakları Müdürü / İcra Kurulu Üyesi

2002 yılında çalışma hayatına başlayan Suat Taştekin, KİPAŞ Holding, Güral H​​olding ve Novartis Pharma'da çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Ocak 2013'ten itibaren Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nde İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Suat Taştekin, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler eğitimi almıştır.​