Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

SBM Sosyal, Gelişmeye Devam Ediyor!

Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi’nin intranet projesi olan SBM Sosyal, tüm hızı ile yeniliklerine devam ediyor. SBM Sosyal’de yapılan son geliştirmeler ile çalışanların şirket içerisindeki sosyal durumlarından, çalışma hayatlarına pozitif yönde katkı sağlanıyor.

​Yapılan yeniliklerden ilki SAP Portal ile gerçekleştirilen entegrasyon oldu. Bu entegrasyon ile SBM personeinin intranet profillerinde Fazla Mesai Saatlerini, Yıllık İzinlerini ve İdari İzinlerini kolayca görmeleri sağlandı. Ayrıca müdürlük ve direktörlük seviyesinde yetkilendirmeler yapılarak çalışanların sadece kendi bilgilerini görmelerine, müdürlerin ve direktörlerin kendi birim ve direktörlüklerindeki personelin bilgilerine erişim izni verildi. Bu şekilde direktör veya müdürler de personelin çalışma hayatına dair bilgilere erişim sağlayabilir hale geldi. Bu geliştirme, hem çalışanların planlamasına katkı sağlıyor hem de direktör ve müdürlerin planlamalarına yardımcı oluyor.

Geliştirmelerden diğeri ise birimlerin ortak alanda tutmak istedikleri dokümanlara intranet üzerinden erişim sağlamalarına olanak tanıyan Doküman Merkezi'nde gerçekleştirildi. Daha önce tek kanaldan yürütülen Doküman Merkezi yönetimi, artık tüm müdürlüklere açıldı. İstenildiğinde müdürlükler ortak alandaki dokümanlarını silme, yeni doküman ekleme ve güncelleme yetkilerini kullanabilmekteler. Bu şekilde işe yeni başlayan çalışanlar için eğitim ve oryantasyon gibi gerekli dokümanların yönetimi kolayca sağlanabiliyor.

Yenilik olarak diğer madde ise oluşturulan SBM'de AGILE sayfası. Bu sayfanın içerisinde AGILE nedir?, Scrum Guide, Agile Manifesto, Agile 12 Ana Prensip vb. alt sayfalar olarak yer alıyor. Şirket çalışanlarının agile'a dair ana bilgilere ulaşabilecekleri bir ortam sağlanıyor. Ayrıca bu sayfada Sigorta Bilgi Gözetim Merkezi Agile dönüşümü hakkında bilgilere yer veriliyor ve dönüşümün nasıl gerçekleştiği anlatılıyor.

Scrum ekipleri tanıtımına yer verilmiş ve scrum ile ilgili dokümanlara tüm şirketin erişimi sağlanarak şeffaflık ilkesine sadık kalınıyor.

SBM Sosyal'de yenilikler tüm hızıyla sürüyor. Çalışanların şirket içi sosyalliğine ve çalışma hayatına pozitif etki eden yüzü SBM Sosyal'in diğer yenilikleri paylaşılmaya devam edilecek.​​