Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Fortune Türkiye - 1.8.2017

Fortune Türkiye Murat Hakseven Atama Haberi

​Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'ne (SBM) beklenen atama temmuz ayında yapıldı ve Aydın Satıcı'dan boşalan genel müdürlük koltuğuna Murat Hakseven oturdu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üretim Yönetimi Bölümü’nde Yüksek Lisans yapan Hakseven, meslek hayatına bankacılık sektöründe bilgi teknolojileri alanında başladı. Kamu ve özel sektör kurumlarında network uzmanı, sistem analisti, veritabanı yöneticisi, yazılım uzmanı, proje yöneticisi, bilgi teknolojileri bölüm yöneticisi, yazılım ve iş geliştirme direktörü gibi pozisyonlarında görev aldı. Üst düzey yöneticilik görevlerinin yanı sıra, yazılım güvenilirlik modelleri ve yazılım geliştime metodolojileri konularında akademik çalışmalarda da bulundu.

Temmuz 2009'da Bileşim  A.Ş'ye operasyonlar grubundan sorumlu genel müdür yardımıcısı olarak katılan Murat Hakseven, Şubat 2013'ten bu yana ise Bilgi Teknolojileri Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyordu. Hakseven, iyi derecede İngilizce biliyor.

Sosyal Medya